By - admin

Sweco Consulting będzie sprawować nadzór inwestorski nad budową Ratusza Marszałkowskiego

Regionalne Centrum Administracyjne „Małopolska” sp. z o.o. podpisało umowę z firmą Sweco Consulting. Spółka wyłoniona w przetargu będzie sprawować nadzór inwestorski nad budową Ratusza Marszałkowskiego czyli zespołu biurowców przy Al. Pokoju w Krakowie – nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i jednostek organizacyjnych Województwa Małopolskiego. 

Wyłonienie inspektora o renomowanej pozycji zapewni sprawną i profesjonalną obsługę całego procesu inwestycyjnego począwszy od etapu przedinwestycjnego, poprzez etap budowy i zarządzania nią, a skończywszy na pełnym rozliczeniu inwestycji wraz z nadzorem nad aranżacją wnętrz.

Obecnie budowa ratusza wkracza w kolejny etap –  przygotowanie dokumentacji do ogłoszenia międzynarodowego przetargu, który wyłoni generalnego wykonawcę inwestycji. Zgodnie z założeniem spółki RCA Małopolska nowy budynek ma być nowoczesny, energooszczędny i zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycja ma być prowadzona w sposób zgodny z otrzymanym przez spółkę certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Jest on przyznawany w oparciu o wielokryterialny system oceny jakości oraz wpływu budynków na środowisko. Jego przyznanie oznacza, że zarówno sam proces budowlany, jak i powstałe budynki spełniają najwyższe standardy i są przyjazne dla jego użytkowników i środowiska.

Firma Sweco Consulting to największa europejska firma inżynieryjno – doradcza działająca w sektorach: architektura, woda i środowisko, przemysł, energetyka, infrastruktura transportu lądowego i wodnego, intermodalne centra logistyczne. Grupa Sweco zatrudnia ok. 14,5 tys. konsultantów inżynierów, a sprzedaż w ub. roku osiągnęła wartość 1,7 mld euro.